GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Zapraszamy na uroczyste podsumowanie IV edycji projektu Kids Design Space. Chcemy podzielić się z Wami efektami kilkumiesięcznej pracy dzieci z wybitnymi projektantami, innowatorami, architektami i artystami. Punktem odniesienia tegorocznej edycji były Innowacje. W kontekście tego hasła zaplanowaliśmy szereg interesujących wydarzeń dla dzieci oraz dorosłych.

Fala emocji będzie się wznosić z każdą godziną. Zaczynamy o 10.00 warsztatami kulinarnymi z Sylwią Majcher. Ten punkt programu skusi niejednego entuzjastę słodyczy. Będzie pachniało czekoladą, kardamonem, wanilią i goździkami! Poznacie receptury na cynamonową bezę, konfiturę marchewkową czy pomarańcze w syropie korzennym. Nam już ślinka leci!

W samo południe zapraszamy na panel dyskusyjny – Kontroluj swoją tożsamość w Internecie. Ty, Twoje dane oraz ochrona Twojej cyfrowej reputacji. Debatę rozpoczniemy przy drugim śniadaniu i aromatycznej kawie. Wspólnie z gośćmi specjalnymi zastanowimy się jak mądrze, twórczo i bezpiecznie korzystać z Internetu. Moderatorem dyskusji będzie Rafał Rogoza, ekspert w zakresie technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych, trener cyber-bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Dla osób z ekologicznym zacięciem polecamy warsztaty upcyclingu o godz. 14.00. Wykorzystując drewno z palet, listewki i osłonki na kwiatki stworzycie piękne i funkcjonalne lampki biurkowe. Instruktarzu udzielą: Danuta Łukasińska i Mirosław Sala z pracowni – Warsztat 5R.

Poznaj możliwości nowych technologii w międzypokoleniowej atmosferze! Na warsztatach Print & go! opanujesz praktyczne zagadnienia z projektowania i druku 3D. Przejdziesz przez wszystkie etapy drukowania, od pomysłu do gotowego produktu. Do świata innowacji wprowadzi nas Aleksander Gorgolewski.

Kluczowym punktem Wielkiego Finału będzie inauguracja wystawy – Innovation. Kids Design Space o godzinie 16.00. Na wystawie przedstawimy rzeczy niezwykłe, które powstały w wyniku współpracy na płaszczyźnie dziecko – dorosły. Udało nam się połączyć nieokiełznaną dziecięcą fantazję z doświadczeniem i wiedzą specjalistów z różnych dziedzin projektowania. Odważne, nowatorskie projekty w interaktywnej oprawie!


HARMONOGRAM:

10.00-12.00 – Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne z Sylwią Majcher

10.00-16.00 – Innowacyjna edukacja. Cykl warsztatów dla edukatorów

11.00-14.00 – Sztuka pod choinką. Międzypokoleniowe warsztaty artystyczne

12.00-14.00 – Debata. Kontroluj swoją tożsamość w Internecie. Ty, Twoje dane oraz ochrona Twojej cyfrowej reputacji

14.00-16.00 – Międzypokoleniowe warsztaty upcyclingu – lampy

12.00-14.00 – Print & go! Międzypokoleniowe warsztaty druku 3D

14.00-16.00 – Print & go! Międzypokoleniowe warsztaty druku 3D

16.00 – Wernisaż wystawy Innovation. Kids Design Space

Wydarzenia są bezpłatne!

Zapewniamy bezpłatnie TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO w przypadku zgłoszenia osób niesłyszących i niedosłyszących. Daj nam proszę znać w polu- UWAGI w formularzu zgłoszeniowym.


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt “KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury