GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Wernisaż: 15 grudnia (sobota), godz. 16.00

Wystawa: 15 grudnia 2018 – 12 stycznia 2019

Cena: BEZPŁATNE

Wiek: 0-100 lat

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A

Organizator: Fundacja Open Mind

Kuratorka wystawy: Małgorzata Koralewska

Zapraszamy na inaugurację wyjątkowej wystawy KIDS DESIGN SPACE – INNOVATION!!!

Zgadnij, jakie moce posiada ŚMIECIORNICA? Co to takiego POSTMAN? I w jaki sposób PŁASZCZOWA SOWA może uchronić nas przed wielka apokalipsą?

Przyjdź 15 grudnia do CRZ Krzywy Komin i na własne oczy zobacz niezwykłe projekty powstałe w wyniku połączenia dziecięcej wyobraźni z wiedzą i doświadczeniem wybitnych projektantów. Tegoroczna edycja projektu Kids Design Space.Innovation stała się przestrzenią do poszukiwania odpowiedzi jak w dzisiejszym zdigitalizowanym świecie połączyć niezwykłą dziecięcą wyobraźnię z twórczym doświadczeniem dorosłych. Jak wykorzystując możliwości nowych technologii znaleźć innowacyjne rozwiązania odpowiadające na problemy dzisiejszego świata. Podczas kilkudziesięciu warsztatów, interdyscyplinarnych spotkań i wycieczek edukacyjnych dostarczyliśmy dzieciom i młodzieży narzędzia pozwalające na refleksję nad własnym otoczeniem oraz na aktywne jego modyfikowanie.Zwiedzanie tej ekspozycji na pewno będzie niezwykłym przeżyciem!

Na wernisaż nie wymagane są zapisy!

Projektanci zaangażowani w projekt: Ewa Solarz-ambasadorka projektu, Wiktoria Lenart, Kubasek Studio – Krzysztof Kubasek i Małgorzata Pawlak-Kubasek, Dariusz Werschner, Jerzy Łątka, Adam Gurgul, Alicja Pałys, Kamil Podolak, Katarzyna Koperkiewicz, Magdalena Skowrońska, Patrycja Mastej, Zespół architektów z PRP Architekci, Joanna Aniszczyk, Aleksandra Omiotek, Aleksandra Niemiec.

PODCZAS WERNISAŻU ZAPEWNIAMY TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – Innovation” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.