GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Termin: 15 grudnia (sobota)
Godzina: 14:00-16:00
Grupa tematyczna: GRAFIKA
Ilość miejsc: 10 par (opiekun+dziecko)
Miejsce: CRZ Krzywy Komin,  ul. Dubois 33-35A
Organizator: Fundacja Open Mind

Zapraszamy do odkrycia niesamowitego świata druku 3D!

Podczas dwugodzinnej sesji uczestnicy poznają zasadę działania drukarek 3D pracujących w technologii FDM/FFF,  które budują detale poprzez nanoszenie warstwa po warstwie roztopionego tworzywa sztucznego. Po krótkim omówieniu zagadnień teoretycznych, prowadzący wraz z uczestnikami włączy przykładowy wydruk. Następnie przeprowadzony zostanie wstęp do modelowania brył 3D za pomocą przyjaznego środowiska TINKERCAD.  Prowadzący wybierze jeden z modeli opracowanych przez dzieci i przygotuj go do wydruku w oprogramowaniu CURA . Na zakończenie projekt zostanie wydrukowany.

Zajęcia bezpłatne

Link do zapisów: TUTAJ!

Zapewniamy bezpłatnie TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO w przypadku zgłoszenia osób niesłyszących i niedosłyszących. Daj nam proszę znać w polu- UWAGI w formularzu zgłoszeniowym.

Prowadzący: Aleksander Gorgolewski


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – Innovation” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.