GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Termin: 15 grudnia (sobota)
Godzina: 14:00-16:00
Grupa tematyczna: UPCYCLING
Ilość miejsc: 7 par (opiekun+dziecko)
Miejsce: CRZ Krzywy Komin,  ul. Dubois 33-35A
Organizator: Fundacja Open Mind

Jeśli interesujesz się dekorowaniem wnętrz i lubisz majsterkować, a nie dysponujesz odpowiednim miejscem i narzędziami w swoim domu, zapraszamy na bezpłatne warsztaty prowadzone pod hasłem: Nie wyrzucaj! skierowane do rodziców z dziećmi.

Na warsztatach zajmiemy się upcyclingiem, czyli stanowiącą ewolucję w recyclingu formę przetwarzania odpadów, w wyniku której powstają przedmioty o wyższej wartości, aniżeli przetwarzanie surowce.

Wykorzystując drewno z palet, listewki i osłonki na kwiatki stworzycie z nami piękne i funkcjonalne lampki biurkowe. Zaprezentujemy także kilka ciekawych przykładów zastosowania zużytych przedmiotów (bębnów pralki, skrzynki, drewno z palet), którym nadajemy drugie życie. Opowiemy jak wykonać wieszak z widelców i organizer ze skrzynki. Na naszych zajęciach  zapoznacie się z techniką wykonania lampy z bębna od pralki z technikami obróbki i wykończenia drewna, nauczycie się pracy z elektronarzędziami.

Zapewniamy materiały i narzędzia do wykonania lampek: drewno, kabel, oprawka, żarówka, doniczka, materiały szlifierskie, narzędzia, preparaty do koloryzacji oraz impregnacji drewna.

Zajęcia bezpłatne

Link do zapisów: TUTAJ!

Zapewniamy bezpłatnie TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO w przypadku zgłoszenia osób niesłyszących i niedosłyszących. Daj nam proszę znać w polu- UWAGI w formularzu zgłoszeniowym.

Prowadzący: Warsztat 5R – Danuta Łukasińska, Mirosław Sala


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – Innovation” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.