GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Wystawa: 15 grudnia 2018 – 18 stycznia 2019

Cena: BEZPŁATNE

Wiek: 0-100 lat

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A

Organizator: Fundacja Open Mind

Kuratorka wystawy: Małgorzata Koralewska

*Odkryj interaktywną wystawę Kids Design Space. Innovation!

Przyjdź do CRZ Krzywy Komin i na własne oczy zobacz niezwykłe projekty powstałe w wyniku połączenia dziecięcej wyobraźni z wiedzą i doświadczeniem wybitnych projektantów! Zgadnij, jakie moce posiada ŚMIECIORNICA? Co to takiego POSTMAN? I w jaki sposób PŁASZCZOWA SOWA może uchronić nas przed wielką apokalipsą? Odważne, nowatorskie projekty w interaktywnej oprawie!

KIDS DESIGN SPACE – to unikalny projekt edukacyjno-animacyjny skierowany do dzieci i młodzieży, organizowany już po raz 4. przez wrocławską Fundację Open Mind. Tegoroczna edycja projektu pod hasłem „Innovation” stała się przestrzenią do poszukiwania odpowiedzi, jak w dzisiejszym zdigitalizowanym świecie połączyć niezwykłą dziecięcą wyobraźnię z twórczym doświadczeniem dorosłych. Jak wykorzystując możliwości nowych technologii znaleźć innowacyjne rozwiązania odpowiadające na problemy dzisiejszego świata. Podczas kilkudziesięciu warsztatów, interdyscyplinarnych spotkań i wycieczek edukacyjnych dostarczyliśmy prawie 500 uczestnikom narzędzia pozwalające na refleksję nad własnym otoczeniem oraz na aktywne jego modyfikowanie. Najmłodsi pod skrzydłami wybitnych specjalistów z różnych dziedzin projektowych mieli okazję zobaczyć jak przebiega proces tworzenia innowacyjnych przedmiotów użytkowych, od pomysłu po jego realizację. Na wystawie zobaczycie efekty współpracy na płaszczyźnie dziecko – dorosły. Zawodowcy stali się mistrzami dla dzieci, a dzieci dla zawodowców. Każdy z nich wniósł do projektu nieocenioną wartość.

To nie jest tylko zwykła prezentacja rezultatów pracy, ale także ciekawe zadania oraz przeróżne zabawy manualne.Wystawa została podzielona na trzy strefy wydzielone kartonowymi kubikami. We wnętrzu każdego z nich na małych zwiedzających czekają niespodzianki i twórcze aktywności! Wokół kubików rozciąga się przestrzeń do eksplorowania śmiałych projektów dzieci zamkniętych w nietuzinkowej oprawie wizualnej.

Zwiedzanie tej ekspozycji na pewno będzie niezwykłym przeżyciem!

Serdecznie zapraszamy placówki edukacyjne oraz grupy zorganizowane na bezpłatne obchody kuratorskie.

Napisz i zarezerwuj dogodny termin: )  biuro@krzywykomin.pl

Projektanci zaangażowani w projekt: Ewa Solarz-ambasadorka projektu, Wiktoria Lenart, Dariusz Werschner, Kubasek Studio – Krzysztof Kubasek i Małgorzata Pawlak- Kubasek, Jerzy Łątka, Adam Gurgul, Alicja Pałys, Kamil Podolak, Katarzyna Koperkiewicz, Magdalena Skowrońska, Patrycja Mastej, Zespół Architektów – PRP Architekci, Joanna Aniszczyk, Aleksandra Omiotek, Aleksandra Niemiec.

Wystawę można oglądać codziennie w CRZ Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a we Wrocławiu od 15.12.2018 do 18.01.2019

*Dbamy o to, by nasz projekt Kids Design Space.Innovation! posiadał staranną dokumentację wizualną. Zwiedzajac naszą wystawę możesz zostać uwieczniony w obiektywie fotografa lub kamerzysty. Nie martw się zawsze wychodzisz bosko:) – zob. regulamin wystawy

Zapewniamy bezpłatnie TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO w przypadku zgłoszenia osób niesłyszących i niedosłyszących. Daj nam proszę znać w polu- UWAGI w formularzu zgłoszeniowym.

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – Innovation” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.