GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Termin: 20 października 2018 (SOBOTA)
Godzina: 13:00-17:00
Etap: KREOWANIE
Grupa tematyczna: DESIGN/ARCHITEKTURA
Wiek dzieci: 8-15 lat
Ilość miejsc: 15
Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A
Organizator: Fundacja Open Mind

Zajęcia bezpłatne

Zapisy dotyczą wycieczki w ramach etapu DOŚWIADCZANIE oraz zajęć projektowych podczas następnego etapu KREOWANIE.

Link do zapisów TUTAJ!

O przenikaniu się świata seniorów i świata dzieci! Na warsztatach spróbujemy oswoić się z tematem starości. Zastanowimy się jak to jest, kiedy z biegiem lat pojawiają się ograniczenia ruchowe. Spróbujemy dosłownie „wejść w buty” seniorów, aby empirycznie poznać trudności, z jakimi na co dzień się zmagają. Poszukamy rozwiązania na te niedogodności. Zabierzemy się za burzę mózgów i  wspólnie wymyślimy szalone, ale i potrzebne przedmioty, które mogłyby ułatwić życie dzisiejszych oraz przyszłych seniorów. Podzielimy się na czteroosobowe zespoły, drużyny projektowe, bo przecież w grupie siła! Wyłonimy po 2 pomysły na grupę, a następnie w atmosferze zabawy zrobimy makiety naszych wynalazków. Zwycięski projekt zostanie doszlifowany w profesjonalny sposób i na pewno będzie pomocny! 

Prowadzący: Wiktoria Lenart


Zapewniamy bezpłatnie TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO w przypadku zgłoszenia osób niesłyszących i niedosłyszących. Daj nam proszę znać w polu- UWAGI w formularzu zgłoszeniowym.

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury