GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Termin: 20 października 2018 (SOBOTA)

Godzina: 12:00-16:00

Etap: KREOWANIE

Grupa tematyczna: FOOD DESIGN

Wiek dzieci: 8-15 lat

Ilość miejsc: 15

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33 – 35A

Organizator: Fundacja Open Mind

ZAPISY TRWAJĄ!

Link do zapisów TUTAJ!

Zajęcia bezpłatne!

Podczas warsztatów porozmawiamy o roli zdrowej żywności, o tym dlaczego często jest tak, że to co zdrowe nam nie smakuje, a w późniejszym etapie warsztatów postaramy się temu zaradzić. Zobaczymy (podpartą badaniami) prezentację ukazującą, że na to jak odbieramy smak potrawy ma wpływ wygląd, jej zapach, konsystencja, a nawet to czym jemy! Czy dzieci wiedzą, że jogurt próbowany czerwoną łyżeczką wydaje się słodszy, niż ten próbowany białą? A smak sera próbowanego nożem wydaje się być bardziej wyrazisty od tego testowanego wykałaczką? Jakie znaczenie ma waga sztućców dla odbioru smaku? Jak proste zabiegi potrafią nas „oszukać”? Zobaczymy także propozycje innych projektantów w tym zagadnieniu. Pomyślimy jak ta wiedza może nam pomóc w wynalezieniu własnego rozwiązania aby polubić zdrowe jedzenie. Poszukamy innowacji w narzędziach do jedzenia; zmienimy je odrobinę, udoskonalimy, a może coś dodamy, doczepimy , aby zdrowe (i często nielubiane przez nas) potrawy przechytrzyć swoją własną wynalazczością. Możliwości jest wiele, technologii również, wystarczy wyobraźnia oraz świadomość roli wszystkich 5-ciu zmysłów! Na koniec najważniejsza będzie duma z wynalezienia sprytnego, funkcjonalnego, a może szalonego sposobu na postawiony sobie problem.

Prowadzacy : Alicja Pałys


Zapewniamy bezpłatnie TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO w przypadku zgłoszenia osób niesłyszących i niedosłyszących. Daj nam proszę znać w polu- UWAGI w formularzu zgłoszeniowym.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury