GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Dzień 1

Termin: 27 października 2018 (SOBOTA)

Godzina: 10:00-16:00

Etap: DOŚWIADCZANIE

Grupa tematyczna: ODLOTOWE DRONY

Wiek dzieci: 8-15 lat

Ilość miejsc: 15

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A

Organizator: Fundacja Open Mind

Zapisy dotyczą wycieczki w ramach etapu DOŚWIADCZANIE oraz zajęć projektowych podczas następnego etapu KREOWANIE.

ZAPISY TRWAJĄ!

Link do zapisów TUTAJ!

Zajęcia bezpłatne!

Odleć w świat technologii, mobilnych i wielozadaniowych dronów! Warsztaty dzielą się na dwa dni. Na początek obejrzymy prezentację multimedialną wyjaśniającą, czym są drony. Przedstawimy też pojazdy bezzałogowe, wszystkich środowisk, precyzyjnie mobilne, realizujące swoje zadania w pojedynkę w formacji lub w roju. Zaprezentujemy ich zdumiewającą różnorodność budowy oraz rozmiarów. Uczestnicy będą mogli na własne oczy zobaczyć drony wielowirnikowe – od takich mieszczących się na dłoni po drony wielkości stołu!

Następnie w eksperymentach dowiemy się jak wyglądają środowiska życia dronów i zwierząt. Razem z uczestnikami przyjrzymy się dwóm środowiskom życia – powietrzu i cieczom. W powietrzu zabarwionym oparami suchego lodu przetestujemy działanie pióra, zaobserwujemy pracujący silnik rakietowy oraz sprawdzimy jak latają ptaki i drony! W drugim eksperymencie zbudujemy wielopoziomową ciecz, będziemy obserwować warstwy i styki pomiędzy nimi. Rozważymy te granice ośrodków oraz zastanowimy się nad ich istotnością.

Po dawce nieziemskich emocji wybierzemy się do ZOO, aby zainspirować się wodnymi stworzeniami! Zaobserwujemy zwierzęta wodne takie jak manat, foka i rekin. Zwrócimy uwagę na pelikana czyli zwierzę wielośrodowiskowe. Spędzimy dłuższą chwilę w terrarium by podziwiać sposoby adaptacji owadów, płazów i gadów.

Zobaczymy jak latają drony! W okolicach ZOO przekonamy się na własne oczy jak specyficzną, a zarazem niesamowitą mają budowę!

Uczestników należy odebrać spod głównego wejścia do ZOO.

Prowadzący: Dariusz Werschner

 


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury