GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Termin: 29 września 2018 (SOBOTA) część 1

Godzina:  12:00-13:30

Etap:  DOŚWIADCZANIE

Grupa tematyczna:  PROJEKTOWANIE ŚRODKÓW TRANSPORTU

Wiek dzieci:  7-11 lat

Ilość miejsc:  15

Miejsce:  Pracownie Projektowania Środków Transportu ASP Wrocław, ul. Traugutta 19/21

Organizator:  Fundacja Open Mind

ZAPISY TRWAJĄ!

Zajęcia bezpłatne!

Link do zapisów: TUTAJ!

ZAPOZNAJ SIĘ ZE WSZYSTKIMI ETAPAMI PROJEKTOWANIA ŚRODKÓW TRANSPORTU!

Na pierwszy z cyklu warsztat zapraszamy dzieci do Pracowni Projektowania Środków Transportu ASP we Wrocławiu. Przewodnikiem i nauczycielem spotkania będzie projektant Kamil Podolak, który zaprosi do wspólnej zabawy i pracy wg metody „mistrz i uczeń”. Dzieci będą miały okazją poczuć atmosferę jednej z najlepszych uczelni artystycznych w Polsce. Dowiedzą się czym jest i na czym polega projektowanie. Co to jest innowacja i jakie formy może przyjąć w motoryzacji. Podczas kolejnych warsztatów dzieci zainspirowane wyprawą będą miały niepowtarzalną okazję zaprojektowania własnego środka transportu na tabletach i komputerach. Po wykonaniu ciekawych i oryginalnych projektów zabiorą się do tworzenia modelu 3D ze styropianu, taśmy i plasteliny. Na koniec dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do salonu Porsche, gdzie dzieci zaprezentują efekty swojej pracy i wspólnie, większością głosów, wyłonimy najlepszy projekt. Stanie się on inspiracją dla prowadzącego cykl Kamila Podolaka do opracowania autorskiego projektu, który będziecie mieli okazję zobaczyć wraz z pracami dzieci, podczas finałowej grudniowej interaktywnej wystawy „Kids Design Space. Innovation!”

ZAPIS DOTYCZY UCZESTNICTWA W CAŁYM CYKLU 4 WARSZTATÓW!!!

29.09.2018 godz. 12.00-13.30  Odjechany start! Zaprojektuj swój wymarzony środek transportu! Cz. 1

20.10.2018 godz. 12.00-14.00  Co w głowie siedzi? Zaprojektuj swój wymarzony środek transportu!  Cz. 2

27.10.2019 godz. 12.00-15.00  Wióry lecą! Zaprojektuj swój wymarzony środek transportu! Cz. 3

10.11.2018 godz. 12.00-13.30  Finał w salonie Porsche! Zaprojektuj swój wymarzony środek transportu! Cz. 4

Dzięki temu spotkaniu dzieciakom łatwiej będzie zaprojektować przedmiot w ramach warsztatów z etapu KREOWANIE!


Zapewniamy bezpłatnie TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO w przypadku zgłoszenia osób niesłyszących i niedosłyszących. Daj nam proszę znać w polu- UWAGI w formularzu zgłoszeniowym.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury