GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

i_1708x427_kids_doswiadczenie

Termin: 25 września 2018 (WTOREK)

Godzina: 16:00-18:00

Etap: DOŚWIADCZANIE

Grupa tematyczna: DRUK 3D

Wiek dzieci: 7-11 lat

Ilość miejsc: 15

Miejsce: Materialise, ul. Belgijska 1

Organizator: Fundacja Open Mind

Miejsce parkingowe: tak

Zapisy dotyczą wycieczki w ramach etapu DOŚWIADCZANIE oraz zajęć projektowych podczas następnego etapu KREOWANIE.

LINK DO ZAPISÓW!

Wybierzemy się do Materialise, największej w Polsce firmy zajmującej się drukiem 3D znajdującej się we Wrocławiu, aby wspólnie poznać obszar druku 3D. Na świecie zasłynęli drukując w 3D replikę mumii Tutenchamona. Dowiemy się o usługach oferowanych przez druk trójwymiarowy. Zobaczymy jak naprawdę wygląda produkcja, w jaki sposób działają maszyny. Będziemy uczestnikami prezentacji wybranych produktów oraz razem zwiedzimy produkcję.

Dzięki temu spotkaniu dzieciakom łatwiej będzie zaprojektować przedmiot w ramach warsztatów z etapu KREOWANIE!

Materialise posiada ponad 25 lat doświadczenia w obszarze Certyfikowanego Druku 3D. Oferuje szeroki wachlarz rozwiązań w zakresie oprogramowania IT, inżynierii oraz usług drukowania przestrzennego, które wspólnie tworzą trzon branży druku 3D. Elastyczne i otwarte rozwiązania Materialise umożliwiają tworzenie innowacyjnych aplikacji wspierających druk 3D, które mogą sprawić, że świat będzie lepszym i zdrowszym miejscem. Druk 3D jest z powodzeniem wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu, uwzględniając sektor medyczny, samochodowy, lotniczy, towary użytkowe a także sztukę i projektowanie.


Zapewniamy bezpłatnie TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO w przypadku zgłoszenia osób niesłyszących i niedosłyszących. Daj nam proszę znać w polu- UWAGI w formularzu zgłoszeniowym.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury