GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Termin: 4 października (CZWARTEK)

Godzina: 17:00-19:00

Etap: DOŚWIADCZANIE

Grupa tematyczna: NOWOCZESNE TECHNOLOGIE I DESIGN

Wiek dzieci: 7-11 lat

Ilość miejsc: 15

Miejsce: Centrum Innowacji 3M, ul. Kowalska 143

Organizator: Fundacja Open Mind

Miejsce parkingowe: tak

ZAPISY TRWAJĄ!

Link do zapisów TUTAJ!

Zajęcia bezpłatne!

Zapisy dotyczą wycieczki w ramach etapu DOŚWIADCZANIE oraz zajęć projektowych podczas następnego etapu KREOWANIE.

Wybierzemy się do wrocławskiej siedziby Centrum Innowacji 3M, gdzie przeniesiemy się do świata nowoczesnych technologii, w którym wszystko jest możliwe. Czekają tam interaktywne ekspozycje i praktyczne prezentacje urządzeń. Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym pobudzimy swoją kreatywność i zainspirujemy się nowoczesnością.

Dzięki temu spotkaniu dzieciakom łatwiej będzie zaprojektować przedmiot w ramach warsztatów z etapu KREOWANIE!

3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k. Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Wrocławska placówka o powierzchni 600 m2  jest jedną z największych na świecie. Została zaprojektowana tak, aby jak najlepiej oddać naukową kulturę amerykańskiej firmy. W Centrum Innowacji pokazywane są m.in. rozwiązania 3M z zakresu filtracji, klejenia, folii, materiałów fluoropochodnych, ceramiki, włóknin, materiałów ściernych, mikroreplikacji oraz produktów zapewniających ochronę przed hałasem.

Prowadzący : Emilia Demczur


Zapewniamy bezpłatnie TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO w przypadku zgłoszenia osób niesłyszących i niedosłyszących. Daj nam proszę znać w polu- UWAGI w formularzu zgłoszeniowym.

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury