GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

ambasadorka

EWA SOLARZ

Z wykształcenia historyk sztuki, kuratorka wystaw, autorka książek dla dzieci. Przez wiele lat dziennikarka i redaktor naczelna w magazynach i serwisach wnętrzarskich, dziś zajmuje się popularyzacją polskiej  kultury w kraju i zagranicą. Kuratoruje szereg projektów i wystaw związanych ze sztuką, designem, ilustracją książkową i ekologią, tworzy i prowadzi warsztaty i lekcje, recenzenzuje książki dla dzieci.

Współpracuje z najlepszymi polskimi grafikami: m.in. Robertem Czajką, Małgorzatą Gurowską, Agatą Dudek, Anną Niemierko. Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Narodową Galerią Zachęta, Instytutem Książki, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, Galerią Arsenał w Białymstoku, Instytutem Designu Kielce, Zamkiem Cieszyn, Instytutem Polskim w Sztokholmie, w Berlinie, w Budapeszcie, STGU, BWA we Wrocławiu, Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, EC1.

projektanci

ADAM GURGUL

Programista z 3-letnim doświadczeniem. Absolwent III LO we Wrocławiu i Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWr. Od ponad roku zajmuje się przekwalifikowywaniem dorosłych na programistów. Poprowadził ponad 600 godzin szkoleń dla ponad 200 osób. Obecnie zajmuje się tworzeniem aplikacji webowych oraz Data Science. Prywatnie mąż i ojciec. Uzależniony od squasha i innych sportów.

ALEKSANDRA OMIOTEK

Obecnie właścicielka firmy zajmująca się szeroko pojętym projektowaniem architektonicznym, a w ostatnim czasie również aplikacji czy stron internetowych. Z zawodu uprawniony architekt oraz absolwentka Uniwersytetu SWPS kierunku User Experience Design. W projektowaniu najbardziej ceni człowieka, kontekst i wartości jakie może nieść za sobą projekt. Od lat współpracuje z wieloma instytucjami i różnymi grupami społecznymi jak: dzieci, studenci, osoby starsze, osoby niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie, a nawet osoby bezdomne. Organizuje i prowadzi wiele inicjatyw m.in. warsztaty, wystawy, projekty badawcze, czy festiwale międzynarodowe, w niektórych z nich jako materiał przewodni wykorzystuje papier. Design to jej pasja.

ALICJA PAŁYS

Projektantka produktu i mebli, poruszająca się także w temacie scenografii i miejskich instalacji. Jest absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracowniach projektowych w Polsce oraz w Szwecji. Jej prace były wielokrotnie nagradzane (m.in. nagroda Must Have 2016 dla serii lamp “Prima”, prod. Brambla) oraz prezentowane na polskich i zagranicznych wystawach (m.in. projekt “Delektatory” na wystawie Stół Polski w Polskim Pawilonie podczas EXPO Milano 2015).

Prace Alicji Pałys charakteryzuje skupienie na detalu oraz poszukiwanie wspólnego mianownika dla unikalności i użytkowości w produkcie.

EWA SOLARZ

Z wykształcenia historyk sztuki, kuratorka wystaw, autorka książek dla dzieci. Przez wiele lat dziennikarka i redaktor naczelna w magazynach i serwisach wnętrzarskich, dziś zajmuje się popularyzacją polskiej  kultury w kraju i zagranicą. Kuratoruje szereg projektów i wystaw związanych ze sztuką, designem, ilustracją książkową i ekologią, tworzy i prowadzi warsztaty i lekcje, recenzenzuje książki dla dzieci.

Współpracuje z najlepszymi polskimi grafikami: m.in. Robertem Czajką, Małgorzatą Gurowską, Agatą Dudek, Anną Niemierko. Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Narodową Galerią Zachęta, Instytutem Książki, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, Galerią Arsenał w Białymstoku, Instytutem Designu Kielce, Zamkiem Cieszyn, Instytutem Polskim w Sztokholmie, w Berlinie, w Budapeszcie, STGU, BWA we Wrocławiu, Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, EC1.

DARIUSZ WERSCHNER

Fizyk. Wizjoner. Innowator.
Entuzjasta nowych technologii.
Założyciel kilku startupów. Krzewiciel technologii dronowych.
Pomysłodawca AIRVEIN – pierwszego systemu autonomicznego transportu dronami dla miast.
Pomysłodawca i współzałożyciel Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych. Obecnie jej prezes.
Moderator polskiej branży dronowej.
Prywatnie mąż i tata – współgłowa wspaniałej rodziny.

JERZY ŁĄTKA

Architekt, projektant i naukowiec związany z Zespołem Architektury Mieszkaniowej na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.W swojej pracy badawczej i projektowej zajmuje się możliwościami wykorzystania papieru i jego pochodnych do realizacji nowatorskich konstrukcji wykonanych z tego materiału a także architekturą tymczasową, pomocową i społeczną.

W 2017 rokum  obronil doktorat na Wydziale Architektury Uniwersytetu Technicznego w Delft (w Departamencie Architectural Engineering + Technology). Doświadczenie zawodowe i naukowe zdobył w polskich i międzynarodowych biurach projektowych oraz uczelniach wyższych. Odbył praktyki zawodowe i staże naukowe w Polsce, Irlandii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii i Holandii.

W 2013 roku wraz z Shigeru Ban Architects i Voluntary Architects Network brał udział w projekcie i realizacji pomocowego przedszkola Paper Nursery School w mieście Yaan w Chinach.

W roku 2016 zdobył pierwsze miejsce w konkursie Futu Wro Miasto Przyszłości / Laboratorium Wrocław w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Zrealizowany w ramach ESK projekt Domek z Kart / House of Cardsbył eksperymwntalną jednostką mieszkalną wykonaną z komponentów papierowych.

W 2017 został wybrany jednym z 30 kreatywnych Wrocławia oraz jednym z dziesięciu innowatorów przed 35 rokiem życia w Polsce wybranych przez prestiżowy MIT Technology Review.

Jest założycielem platformy projektowo – badawczej architektury papierowej: www.archi-tektura.pl

JOANNA ANISZCZYK

Dziennikarka kulinarna, podróżniczka, autorka bloga „I love to eat”. Na co dzień współpracuje z wieloma wrocławskimi restauracjami. Organizatorka akcji edukacyjnych o tematyce dotyczącej m.in. niemarnowania żywności. Gotowanie to jej pasja, a po polskiej, najbliższą jej sercu jest kuchnia włoska.

KAMIL PODOLAK

Dwudziestego ósmego czerwca 2018 roku ukończyłem studia drugiego stopnia na wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Tytuł magistra Sztuki zdobyłem broniąc pracy dyplomowej ze Specjalizacji Projektowania Środków Transportu. Projektowanie pojazdów i różnych form transportu leży w centrum moich zainteresowań i stanowi mój główny kierunek rozwoju zawodowego. Tytuł technik-plastyk zdobyłem w 2013 roku broniąc pracy dyplomowej ze specjalizacji reklamy wizualnej w Liceum Plastycznym w Koszalinie. W trakcie pierwszego roku akademickiego brałem udział w grupowej wystawie projektów realizowanych w ramach programu edukacyjnego ASP, miała ona miejsce w salonie firmy Kopp we Wrocławiu. Pierwszym wyróżnieniem uzyskanym w ramach studiów był wyjazd plenerowy do Krynicy Morskiej wraz z grupą studentów pierwszego roku. Drugi rok studiów to głównie współpraca z Firmą Classen i CIK, firmy te wyraziły chęć wdrożenia moich projektów do swojej oferty. Zwieńczeniem prawie rocznego okresu pracy były targi wewnętrzne firmy Classen na których zaprezentowano nową kolekcję firmy zawierającą projekty mojego autorstwa. Kolejnym ważnym punktem w mojej karierze jest wyróżnienie w konkursie Mazda Design 2015. Mój projekt otrzymał nagrodę za projekt z fantazją. Dwa lata później projekt E-V 126 mojego autorstwa został zakwalifikowany do drugiego etapu konkursu electromobility.pl, w swoim dorobku posiadam cztery certyfikaty świadczące o współpracy i szkoleniach w zakresie projektowania dla przemysłu. Liczne publikacje na międzynarodowych portalach zajmujących się tematyką motoryzacyjną i designem.

KATARZYNA KOPERKIEWICZ

Urodzona w 1985 roku nad morzem w Kołobrzegu. 
Z wykształcenia projektantka odzieży i tkanin, z potrzeby serca ekokreatorka, z zamiłowania animatorka projektów kulturalno-społecznych. 
W maju 2016 obroniła dyplom z Projektowania Ubioru i Tkaniny na wydziale Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. 
Efektem poszukiwań i eksperymentów tego okresu są 3 autorskie kolekcje odzieży, które zdobyły uznanie na kilku cenionych konkursach mody dla juniorów. 
Półfinalistka międzynarodowego konkursu dla projektantów – XVIII Off Fashion Kielce 2016
Trzykrotna półfinalistka konkursu EcoMade Łódź 2014/2015/2016
Nominowana do tytułu „Przetwórca Roku” podczas IX edycji PRZETWORY Reminescencje Recyklingu Warszawa 2014
.

KUBASEK STUDIO

Powstało w 2008 roku z inicjatywy Krzysztofa Kubaska. Obecnie wraz z żoną Małgorzatą Pawlak- Kubasek zajmują się się projektowaniem wzornictwa przemysłowego. Głównym celem projektowym jest uwzględnienie człowieka i jego potrzeb. Studio zaprojektowało szereg produktów dla wiodących przedsiębiorstw na polskim i międzynarodowym rynku. Projekty Kubasek Studio prezentowane były na wielu międzynarodowych wystawach oraz targach nauki i designu. Współpracuje z Gminą Wrocław przy rewitalizacji oraz rozwoju dzielnic Wrocławia. Wraz z Politechniką Wrocławską oraz Wrocławskim Parkiem Technologicznym zajmuje się projektowaniem robotów społecznych. Od 2012 roku Studio tworzy własną markę produktów dla dzieci pod nazwą ZIAJOK, która cieszy się zainteresowaniem na rynku europejskim, jak i poza nim. Projekty Kubasek Studio prezentowane były m.in. na Arena Design Poznań, London Science Museum, Museum of Science and Industry – Chicago, FLASH on Innovations-Technology-Machines – Polska,  Technology ISH Exposition Frankfurt, CEBIT Hannover, Robots on Tour, Zurich, Szwajcaria. CES – Las Vegas.

MAGDALENA SKOWROŃSKA

Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych oraz Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiowała także Liberal Arts and Sciences na Uniwersytecie w Tilburgu 2008/2009 oraz odbyła półroczne stypendium na Universidad Complutense de Madrid 2011/2012. W latach 2012- 2017 związana zawodowo z Muzeum Współczesnym Wrocław, w którym w latach 2014- 2017 pracowała w roli Kuratorki Programu Edukacyjnego. W latach 2015- 2017 współpracowała z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Geperta we Wrocławiu w roli wykładowcy na kierunku Mediacja Sztuki. Od roku 2014 wspólnie z artystką Patrycją Mastej opracowuje i kuratoruje wystawy interaktywne, w tym wystawy z cyklu „Samoobsługowe Muzeum”. Zajmuje się także m. in. opracowywaniem i prowadzeniem warsztatów z zakresu rówieśniczej mediacji sztuki, warsztatów sensualnych dla osób z niepełnosprawnością wzroku, warsztatów kreatywnych otwierających na doświadczanie sztuki, a także warsztatów dokształcających dla nauczycieli. Angażuje się w projekty społeczne, które wzmacniają poczucie wspólnoty z wykorzystaniem metod twórczych m.in. „Nieużytki Sztuki”. W Zadaniu odpowiedzialna za prace merytoryczne nad koncepcją instalacji, przygotowanie tekstów promujących i objaśniających zasady działania instalacji, opracowanie programu warsztatów towarzyszących.

PATRYCJA MASTEJ

Absolwentka i wykładowczyni Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Współlaureatka Nagrody Kulturalnej „Gazety Wyborczej” wARTo w 2009 roku za projekt „Interaktywny Plac Zabaw”. Działa aktywnie na polu sztuki współczesnej i designu. Zawodowo zajmuje się projektowaniem obiektów i przestrzeni interaktywnych oraz grafiki i ilustracji. Równolegle realizuje cyklicznie wystawy indywidualne w których bada procesy związane z pamięcią i świadomością ciała, wykorzystując metodę twórczą tancerzy Butoh. Współpracuje z Muzeum Współczesnym Wrocław, jest autorką wystaw interaktywnych z cyklu „Samoobsługowe Muzeum” (II poziom MWW).

PRP ARCHITEKCI

Międzynarodowe biuro projektowe z siedzibą w Londynie, działające w obszarze szeroko pojętej architektury. Stało sie jedną z bardziej rozpoznawalnych marek w Wielkiej Brytanii  specjalizującą się głównie w projektach architektury mieszkaniowej. Tworzą projekty  Chobham Manor czy Portobello Green. Od sierpnia 2017 roku we Wrocławiu działa także oddział PRP Poland.

Opiekunami warsztatów podczas Kids Design Space będą architekci: Marcin Puchała, Wojciech Adamek, Marcin Husarz, Lea Kazanecka-Olejnik, Katarzyna Kowalska, Piotr Michalski i Tomasz Mor

WIKTORIA LENART

Polska projektantka wzornictwa przemysłowego. Ukończyła Wzornitwo Przemysłowe na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Stypendystka Ministerstwa Nauki. Od 2013 z powodzeniem łączy swoje dwie pasje, działalność dydaktyczną i naukową oraz prowadzenie swojego autorskiego studio, gdzie projektuje dla przemysłu. Jej głównym obszarem zainteresowań projektowania obiektów użytkowych jest przestrzeń pracy człowieka i zagadnienia „ergonomii prywatności”.

Wiedzę zdobytą w czasie studiów uzupełniła stażem w studio projektowym Code2design w Stuttgarcie. Obecnie obejmuję stanowisko asystenta w pracowni Narzędzi i Środowiska Pracy na ASP we Wrocławiu. Od 2013 prowadzi Studio Lenart. Projekty m.in.: Worknest, Spot dla VOX, meble biurowe PLUS dla Balmy (wraz z P. Kuchcińskim), Mio oraz Balance dla VOX (wraz z J. Leciejewska)

Obszary działań: Projektowanie produktowe: meble biurowe i domowe, ceramika, sprzęt AGD RTV, sprzęt medyczny, oświetlenie; wzory, set design, opakowania etc.

Wyróżniona w Konkursie Make Me! 2010, Ikea My Way 2011, Design 28 najlepsze dypomy projektowe 2013, finał Young Design 2013, Nagroda IF Design Award 2015, Dobry Design 2015, Złoty Medal CNW 2015, Must Have 2015. i 2016, Top Design Award 2016, Dobry Wzór 2016r. Stypendium dla młodych wybitnych naukowców 2017. Wyróżnienie Dolnośląskiego Klubu Kapitału Młode Talenty Awards 2018

Współpracuje m.in. z firmami: Meble Vox, Balma, Lupus73, Kriosystem, Sunelectro. strona: www.wiktorialenart.com