GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Termin: 26 października 2018 (PIĄTEK)
Godzina: 16:00-17:30
Etap: DOŚWIADCZANIE
Grupa tematyczna: DESIGN/ARCHITEKTURA
Wiek dzieci: 8-15 lat
Ilość miejsc: 15
Miejsce: Nokia Garage, Szybowcowa 2
Organizator: Fundacja Open Mind
Miejsce parkingowe: tak

Zajęcia bezpłatne

Zapisy trwają !

Link do zapisów TUTAJ!

Zainspiruj się najnowszymi technologiami na kreatywnych warsztatach. Dzieci będą mogły doświadczyć tego, w jaki sposób działają najnowsze technologie. Wszystkie one umożliwiają rozwój miast przyszłości, czyli Smart Cities, inteligentnych rozwiązań w medycynie, bezpieczeństwie i transporcie. Prezentowane przez inżynierów demonstracje technologiczne to cyfrowy świat w pigułce. Dzięki nim już niebawem możliwe będą m.in. zdalne zabiegi chirurgiczne, ewolucja samochodów autonomicznych, czy też szeroki rozwój tak zwanego Internetu Rzeczy, a nawet Internetu Wszystkiego, czyli IoE, w którym ogromna ilość urządzeń komunikuje się ze sobą w czasie rzeczywistym.

Twórcy Nokia Garage twierdzą, że rozwój technologii jest w swej istocie procesemtwórczym, dlatego też niezwykle ważny jest nie tylko dostęp do najnowszych technologii, ale też pobudzanie kreatywności, rozbudzenie twórczej wyobraźni i generowanie nowych rozwiązań.


NG_LOGO_BEZ_CLAIMU_BASIC_NA_BIAŁYM_RGB(1)(1)

Nokia Garage to miejsce, gdzie  spotyka się  polskie środowisko, związane z rozwojem innowacji, wymiany wiedzy, doświadczeń i know-how. Nokia większości z nas kojarzy się przede wszystkim z niezawodnymi telefonami komórkowymi, niemniej jednak już od wielu lat to przede wszystkim światowy lider technologii telekomunikacyjnych takich jak LTE czy 5G. Nokia Garage jest łącznikiem pomiędzy firmą i jej zamkniętym zapleczem technologicznym, a światem zewnętrznym –młodymi naukowcami, startupami, miastami i partnerami biznesowymi.Prawie 500m2 przestrzeni do twórczej pracy innowatorów, które dostępne jest dla wszystkich tych, którzy razem z Nokią chcą rozwijać swoje projekty.


Zapewniamy bezpłatnie TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO w przypadku zgłoszenia osób niesłyszących i niedosłyszących. Daj nam proszę znać w polu- UWAGI w formularzu zgłoszeniowym.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury