GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Termin: 13 października 2018 (SOBOTA)
Godzina: 10:00-15:00
Etap: KREOWANIE
Grupa tematyczna: DESIGN/ARCHITEKTURA
Wiek dzieci: 8-15 lat
Ilość miejsc: 20
Miejsce: PRP Poland, ul. Łaciarska 4 pokój 203
Organizator: Fundacja Open Mind
Miejsce parkingowe: tak

Zapisy dotyczą wycieczki w ramach etapu DOŚWIADCZANIE oraz zajęć projektowych podczas następnego etapu KREOWANIE.

Link do zapisów TUTAJ!

Zapewniamy bezpłatnie TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO w przypadku zgłoszenia osób niesłyszących i niedosłyszących. Daj nam proszę znać w polu- UWAGI w formularzu zgłoszeniowym.

Na drugi z cyklu warsztat ponownie zapraszamy do pracowni architektonicznej PRP. Podczas  etapu – KREOWANIE – spróbujemy przekuć zdobytą wiedzę w praktykę. Zainspirowani innowacyjnymi narzędziami do projektowania będziemy bawić się przestrzenią w wirtualnej rzeczywistości. Połączymy moc dziecięcej wyobraźni z nowymi technologiami! Wybiegniemy daleko w przyszłość! Na koniec przygody wspólnie stworzymy manifest i projekt innowacyjnego miasta.

PRP to międzynarodowe biuro projektowe z siedzibą w Londynie, działające w obszarze szeroko pojętej architektury. Stało sie jedną z bardziej rozpoznawalnych marek w Wielkiej Brytanii  specjalizującą się głównie w projektach architektury mieszkaniowej. Tworzą projekty  Chobham Manor czy Portobello Green. Od sierpnia 2017 roku we Wrocławiu działa także oddział PRP Poland.


Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury