GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Termin: 12 października 2018 (PIĄTEK)
Godzina: 16:00-18:00
Etap: DOŚWIADCZANIE
Grupa tematyczna: DESIGN/ARCHITEKTURA
Wiek dzieci: 8-15 lat
Ilość miejsc: 20
Miejsce: PRP Poland, ul. Łaciarska 4 pokój 203
Organizator: Fundacja Open Mind
Miejsce parkingowe: tak

Zapisy dotyczą wycieczki w ramach etapu DOŚWIADCZANIE oraz zajęć projektowych podczas następnego etapu KREOWANIE.

Link do zapisów TUTAJ!

Link do następnego etapu.

Zapraszamy na wycieczkę do wrocławskiego oddziału pracowni architektonicznej PRP. Podczas spotkania dowiemy się jak wygląda warsztat architekta. Porozmawiamy na temat nowoczesnych narzędzi projektowych, innowacyjnych technologii i programów wykorzystywanych przy tworzeniu budynków i przestrzeni miejskich. Wybiegniemy daleko w przyszłość i zastanowimy się nad kierunkiem rozwoju miast i jak możemy je kreować za 10, 50 czy 100 lat.

Dzięki temu spotkaniu dzieciakom łatwiej będzie zaprojektować przedmiot w ramach warsztatów z etapu KREOWANIE!

PRP to międzynarodowe biuro projektowe z siedzibą w Londynie, działające w obszarze szeroko pojętej architektury. Stało sie jedną z bardziej rozpoznawalnych marek w Wielkiej Brytanii  specjalizującą się głównie w projektach architektury mieszkaniowej. Tworzą projekty  Chobham Manor czy Portobello Green. Od sierpnia 2017 roku we Wrocławiu działa także oddział PRP Poland.


Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury