GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Grupa tematyczna:   DESIGN/ARCHITEKTURA

Cykl:                                   27.10.2018 godz. 12.00-14.00

                                               17.11.2018 godz. 12.00-16.00

Wiek dzieci:                  8-15 lat

Ilość miejsc:                   15

Organizator:                 Fundacja Open Mind

ZAPISY TRWAJĄ!

Link do zapisów TUTAJ!

Zajęcia są bezpłatne!

ZAPIS DOTYCZY UCZESTNICTWA W CAŁYM CYKLU 2 WARSZTATÓW !!!

27.10.2018 godz. 12.00-14.00 Jak to jest być artystą? Wycieczka do Muzeum Współczesnego.

17.11.2018 godz. 12.00-16.00 Jak to jest być artystą? Warsztaty projektowania wystawy finałowej.

Kto tworzy wystawę, z jakich elementów się składa i czy muszą na niej wisieć obrazy? Kim jest artysta, a kim kurator? Jak wpaść na dobry pomysł na wystawę? Aby wzbogacić doświadczenie dzieci o doznania artystyczne wybierzemy się z wizytą do Muzeum Współczesnego. Zwiedzimy ekspozycję interaktywną ” Duchy lasu”. Twórczo zainspirowani wcielimy się w rolę artystów/ kuratorów i wspólnie stworzymy pomysł na nową wystawę.

Podczas drugiego spotkania dzieci będą mogły wykazać się niezwykłą kreatywnością w projektowaniu wystawy finałowej  Innovation-Kids Design Space. Zostana zaproszone do twórczego dialogu z wybitną kuratorką wystaw, autorką książek dla najmłodszych- Ewą Solarz! To  będzie magiczne spotkanie w kształtowaniu piękna. Połączenie śmiałych działań dzieci z niezwykłą wrażliwością estetyczną prowadzących.


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.