GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Termin: 27 października 2018 (SOBOTA)
Godzina: 12:00-15:30
Etap: DOŚWIADCZANIE
Grupa tematyczna: DESIGN/ARCHITEKTURA
Wiek dzieci: 8-15 lat
Ilość miejsc: 15
Miejsce: Muzeum Współczesne, plac Strzegomski 2a
Organizator: Fundacja Open Mind
Miejsce parkingowe: tak

Zajęcia bezpłatne

Zapisy trwają !

Link do zapisów TUTAJ!

Woohoo!!! Projektujemy interaktywną wystawę finałową- Innovation. Kids Design Space!

Na rozgrzewkę 27.10, o godz. 12.00 zapraszamy do CRZ Krzywy Komin. Patrycja Mastej i Magdalena Skowrońska wciągną uczestników w fascynujący świat pracy artysty i  kuratora sztuki współczesnej. Opowiedzą o tym jak budować narrację wystawy i  co zrobić, by przestrzeń  muzeum zawibrowała kolorami i dźwiękami!

Po godzinie 14.00 wyruszamy do do Muzeum Współczesnego. Zwiedzimy ekspozycję interaktywną „Duchy lasu”. Zastanowimy się nad jej nietypową formą, podpatrzymy z jakich elementów się składa. Rozwikłamy zagadkę – skąd wziął się las we wnętrzu schronu i jak może służyć zabawie i edukacji? Twórczo zainspirowani wcielimy się w rolę artystów/ kuratorów i wspólnie stworzymy pomysł na nową wystawę, która mogłaby powstać w przestrzeni Samoobsługowego Muzeum. Poczuj się jak prawdziwy artysta i stwórz niesamowitą wystawę!

Zobacz wystawę „Duchy lasu” – TUTAJ! 

Dzieci wyruszają na wycieczkę z budynku CRZ Krzywy Komin. Po zakończeniu zwiedzania uczestników należy odebrać z Muzeum Współczesnego.

Zapisy dotyczą wycieczki w ramach etapu DOŚWIADCZANIE oraz zajęć projektowych podczas następnego etapu KREOWANIE.

Prowadzący: Patrycja Mastej / Magdalena Skowrońska


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury