GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Termin: 27 października 2018 (SOBOTA)
Godzina: 12:00-14:00
Etap: DOŚWIADCZANIE
Grupa tematyczna: DESIGN/ARCHITEKTURA
Wiek dzieci: 8-15 lat
Ilość miejsc: 15
Miejsce: Muzeum Współczesne, plac Strzegomski 2a
Organizator: Fundacja Open Mind
Miejsce parkingowe: tak

Zajęcia bezpłatne

Zapisy trwają !

Link do zapisów TUTAJ!

Kto tworzy wystawę, z jakich elementów się składa i czy muszą na niej wisieć obrazy? Kim jest artysta, a kim kurator? Jak wpaść na dobry pomysł na wystawę?  Skąd wziął się las we wnętrzu schronu i jak może służyć zabawie i edukacji?

Podczas warsztatów odwiedzimy wystawę interaktywną „Duchy lasu”.  Twórczo zainspirowani wcielimy się w rolę artystów/ kuratorów i wspólnie stworzymy pomysł na nową wystawę, która mogłaby powstać w przestrzeni Samoobsługowego Muzeum. Poczuj się jak prawdziwy artysta i stwórz niesamowitą wystawę !

Dzieci wyruszają na wycieczkę z budynku CRZ Krzywy Komin. Po zakończeniu zwiedzania uczestników należy odebrać z Muzeum Współczesnego.

Zapisy dotyczą wycieczki w ramach etapu DOŚWIADCZANIE oraz zajęć projektowych podczas następnego etapu KREOWANIE.

Prowadzący: Patrycja Mastej / Magdalena Skowrońska


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury