GARŚĆ INFO O PROJEKCIE
Kids Design Space to cykl działań edukacyjno-animacyjnych organizowany przez wrocławską Fundację Open Mind. Kids Design Space jako przestrzeń twórczej współpracy pozwoli uczestnikom zaczerpnąć wiedzy i inspiracji od wybitnie uzdolnionych, doświadczonych ceramików, architektów, ilustratorów, designerów i rzemieślników. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych ludzi do działania, rozwijania kreatywności, nabycia nowych umiejętności praktycznych i świadomości kulturowej.

Termin: 28 października 2018 (NIEDZIELA)
Godzina: 11:00-13:00
Etap: KREOWANIE
Grupa tematyczna: RECYKLING
Wiek dzieci: 8-15 lat
Ilość miejsc: 15
Miejsce: CRZ Krzywy Komin,  ul. Dubois 33-35A
Organizator: Fundacja Open Mind

Zajęcia bezpłatne

Link do zapisów TUTAJ!

W dzisiejszym świecie nowe przedmioty są produkowane i konsumowane w szaleńczo szybkim tempie. Taka sytuacja stawia wielkie wyzwanie innowacjom w recyklingu. Istnieje teoria, że dzisiejsze wysypiska śmieci, w przyszłości staną się nowymi kopalniami surowców. W świecie na krawędzi zagłady będziemy odzyskiwać i ponownie wykorzystywać każdą plastikową reklamówkę czy butelkę.

Warsztaty nie tylko rozbudzą wyobraźnię, ale również przybliżają nowe technologie w dziedzinie ochrony środowiska. Celem warsztatów jest promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Wykorzystując odpady, dajemy im szanse na drugie życie, podkreślamy naszą antykonsumpcyjną postawę. Spotkane ma także na celu rozbudzanie kreatywności i ciekawości poznawczej wśród ludzi w każdym wieku, rozwój ich wrażliwości, twórcze rozwiązywanie problemów i rozbudzanie wyobraźni. Spotkanie stanie się platformą do wymiany idei, współpracy i kreowania innowacji. Efektem ma być stworzenie konceptu zupełnie nowej propozycji zastosowania unikatowej tkaniny z butelek PET. Znalezienie zaangażowanego społecznie zastosowania do jej praktycznego użycia w życiu codziennym.

Prowadzacy: Katarzyna Koperkiewicz

Zapewniamy bezpłatnie TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO w przypadku zgłoszenia osób niesłyszących i niedosłyszących. Daj nam proszę znać w polu- UWAGI w formularzu zgłoszeniowym.


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury